reklam
reklam

İYİ Parti Ataşehir İlçe Örgütünden Suriyeliler Açıklaması

Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2019, Cumartesi - 09:11   Okunma Sayısı: 47266
İstanbul Valiliğinin, İstanbul’da ikameti olmayan Suriyelilerin Ağustos 20’sine kadar ikamet adresi olan illere gitmesi yönündeki tebliği sonrası Suriyelilerin eylem yapması ve onları destekleyenlerle ilgili Ataşehir İYİ Parti İlçe Örgütü  sosyal medyadan gönderdiği basın bülteninde Suriye sorununun çok boyutlu olduğu vurgulandı.

İSTANBUL

Ataşehir İYİ Parti İlçe Örgütü  “ Suriye sorunu çok boyutlu bir sorundur. Gerek sosyal, gerek tıbbi, gerek ekonomik, gerek kültürel, gerekse güvenlik sorunları olduğu açıktır. Bu konuda ayrıca 17.08.2019’da ilçe binamızda olacak konferansımıza hepinizi davet ediyoruz.”

İYİ Parti Ataşehir İlçe Sekreteri Av. Yüksel Bat imzasıyla gönderilen basın bülteninde şu cümlelere yer verildi

Suriye konusu ülkemizin en ciddi meselelerinden biri olup, 27.07.2019’da yaşanan rezillik sonrasında sessiz kalmamak tarihsel açıdan önemlidir.

Suriye sorunu çok boyutlu bir sorundur. Gerek sosyal, gerek tıbbi, gerek ekonomik, gerek kültürel, gerekse güvenlik sorunları olduğu açıktır. Bu konuda ayrıca 17.08.2019’da ilçe binamızda olacak konferansımıza hepinizi davet ediyoruz. Ancak bu basın açıklamasında sadece 27.07.2019’daki rezillik ele alınacaktır.

Türk yurdu işgal günlerinde bile böyle bir rezilliğe şahit olmuş mudur? Milliyetçiliğe hakaret edilmiş, Türk olan her unsura düşman olanlar bir iç savaş provası yapmışlardır.

27.07.2019’da bir kısım zevat milliyetçiliği cahiliye olarak anmıştır. Bu durum kabul edilemez. Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in dediği gibi; ‘”Ancak istila ve işgal altındaki bir millet milliyetçilik yaptığı için suçlanabilir!’’

Yapılan açıklamada öyle fahiş hatalar vardır ki, neresinden tutsan elinde kalır.

Birincisi; Suriyeliler muhacir değildir. Göçmen değildir. Mülteci değildir. Geçici koruma statüsünde bir gruptur. Bu çok önemlidir. Bunu bilen diğer hataları yapmaz çünkü.

İkincisi; Kadın ve çocukların ölüme gönderilmesini kimse kabul etmemektedir. Ancak benim askerim Suriye’de şehit olurken Suriyelilerin burada keyif çatmasına ben muhalifim ve bu sebeple ırkçı değilim.

Üçüncüsü; Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarımız ile Türkiye’de yaşayan Suriyeliler aynı statüde değildir. Almanya’da yaşayan Türkler yasal olarak Almanya’ya gitmiş, vize pasaport her şeyi almıştır. Bunu görmemek en hafif ifadesiyle cehalettir.

Bu açıklamaları kimler yapmıştır? Burası önemli.

Mayıs 2013’te yine Fatih’te yürüyüş düzenleyen Özgür-Der bu yürüyüşüyle ‘’Çözüm Sürecini’’ desteklemiş, ‘’Cuntanın Balyozu Kırılsın’’ (!) diye Balyoz davasına müdahil olmuştur. İşte bu Özgür- Der Suriye konusunda da Türkiye’nin aleyhine çalışmaktadır. Biz açılım rezaletine karşı çıktık. Onlar destekledi. Tarih bizi haklı çıkardı.

Biz Ergenekon- Balyoz ile Türk ordusunun bel kemiğini kırıyorsunuz dedik. Onlar FETÖ’nün yanında oldular. Tarih bizi haklı çıkardı.

Suriye konusunda biz Suriyelilere yaşanabilir bir vatan verilmeli diyoruz. Onlar bu kadar insanın burada kalmasından rahatsız değil. Ve tarih yine bizi haklı çıkartacaktır. Mesele ülkemizin bedeller ödemeden haklı çıkmamız meselesidir.       

27.07.2019’da yapılan rezaleti yapanlar CİAsal İslamcıdır. CİAsal İslamcılar karpuza benzer. Dışları yeşildir içleri kızıldır. Yine kızıllıkları tutmuş ve Türk’e düşman kesilmişlerdir.

Emperyalizmin amacı da Suriyelilerin Türkiye’de kalmasıdır. Deutsche Welle başta olmak üzere bir çok kanal bu amaçla çalışma yürütmektedir. Dünkü rezaleti destekler yayınlar yapmışlardır.

Amaç iç savaştır. Bu kepazelik ilk provadır. Önlem alınmalıdır. İçişleri Bakanlığı bu konunun üzerine gitmezse yarın geç olabilir.”

Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: MURAT YILMAZ

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam