reklam
reklam

Yazar Murat Başaran’ın Hapishane ve Mahkeme Filmleri Adlı Kitabı Yayınlandı

Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2020, Salı - 10:15   Okunma Sayısı: 45188
Yazar Murat Başaran’ın Hapishane ve Mahkeme Filmleri adlı kitabı okurlarla buluştu. 230 sayfalık kitabı seçkin kitapevleri ve https://www.kitapyurdu.com/ adresinden alabilirsiniz.

Hapishane ve Mahkeme Filmleri, adından anlaşılacağı üzere, sinemanın sıklıkla ziyaret ettiği hapishane ve mahkeme filmleri alt türleri ile âlâkalı, sinema ve hukuk öğrencilerinin faydalanabileceği kapsamlı ve öğretici bir inceleme kitabı.

Sosyal psikolojiden tarihe, hukuktan film müziklerine uzanan yelpazesiyle büyük bir emeğin ürünü olan kitap, yedinci sanata yön vermiş, başyapıt niteliğindeki onlarca filmin ait oldukları alt türler çerçevesinde tekrar değerlendirilmesi ve izleyicilerin bilgilerini tazeleyip zenginleştirmesi için oldukça nitelikli bir eser.

“Sinema, gökkuşağının tüm renklerini barındıran son sanat dalı olarak, yüz yılı aşkın bir süredir yaşamı ve hayallerimizi perdeye taşımaya devam ediyor. Görsel sanatların bu en genç üyesinin yarattığı akımların ömrü kimi zaman on yılı bile bulmazken, çekilen eserlerin bolluğu ve farklı kesimlere hitap etme ihtiyacı ister istemez türlerin sınırlarını genişleterek yepyeni alanlar çıkarıyor karşımıza: Stüdyolar için bir pazarlama taktiği ve tanıtım aracı olmaktan öteye gitmeyen türler, eleştirmenler ve seyirci nezdinde sinemanın dönemsel ve temasal ayrımını sağlayan önemli öğelerdir.”

 

Hapishane ve Mahkeme Filmleri

Yazar: Murat Başaran

Editör: İkikare Ajans

Sayfa: 230

Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık

 

Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: CEVDET ÇETİN

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

MURAT YILMAZ Dünyanın en güzel duygusu: MutlulukMutluluk istisnasız hep- imizin sahip olmayı arzu- ladığı en güzel hislerden biridir . kimileri için mutluluk çok zorken kimileri için ise çok küçük ayrıntılarda saklıdır . İnsanların huzur içerisinde yaşamaları için mutlaka mutlu bir hayat sürdürmeleri gerekir . Mutlu olmayan in- sanlar hem bedenen hem de zihnen huzursuzluk yaşarlar . Mutluluk bu kadar önem- liyken hepimizin çevresinde onlarca mutsuz insan olmasının sebebi nedir acaba? Galiba insanların mutlu olamama sebeplerinin başında hayattan ya da insanlardan çok şey beklemeleri geliyor. Özellikle günümüz insanının maddiyata çok önem vermesi ve sürekli daha fazlasına sahip olmak istemesi kolay kolay mutlu olamamasına sebep olmakta. Mutluluk kişinin kalbinin kuşlar gibi kanat çırpması, yüzünden kocaman bir gülümsemenin eksik olma- masıdır.Mutlu olan insan, çevresine de ışık saçar. Yaydığı pozitif enerji ile hayatımıza anlam ve güzellik kazandırır. Bazen kazanılan bir sınav, bazen iyi bir haber, bazen sıcacık bir sevgi sözü mutlu olmamızı sağlar. Ama sebebi ne olursa olsun mutluluk, dünyanın en güzel duygusudur. Bu duygu, kişiye cesaret verir, onu alıp başka dünyalara götürür.kişinin özgüvenini yerine getirir. Sürekli neşeli olan, her zaman yüzü gülen insan- ların çok daha uzun bir ömür sürdükleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bazı hastalıkların da kederden insana musallat olduğu halk arasında söylenegelir. Mutluluk aslında çoğu insanın zannettiği gibi mad- diyatta gizli değildir . İnsanları mutlu eden birçok şey tamamen ücretsizdir . Mesela sağlıklı olmak, insanın hiçbir hastalığı olmaması ya da sabah kalkıp pencereden tertemiz havayı içine çekmesi bile mutlu olması için yeterlidir . Mutlu olmak için önümüze çıkan her fırsatı değer- lendirmeliyiz . Tabi mutlu olmak kadar mutlu etmek de önemlidir . Başkalarına da her fırsatta iyilik ederek , onlara yardımcı olarak insanları mutlu etmeliyiz.
MURAT YILMAZ
reklam
reklam

sinop web tasarım