reklam
reklam

E-Kitap hazırlamak

Köşe Yazarı: YİĞİT CİĞERLİ   Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2022, Pazartesi - 17:17   Okunma Sayısı: 218421

Dünyanın internet ve elek-
tronik iletişim konusunda her
geçen gün daha fazla ayak
uydurduğu anlaşılırsa, gele-
cekte bizi sanal bir dünyanın
daha fazla içine giren bir
toplum beklediği anlaşıla-
caktır. Peki, bir kitap yaz-
mak istediniz, para
bulamadınız ve başka or-
tamlara yaymak istiyor-
sunuz. E- Kitap tam da size
göre bir araç; hem pratik hem de size para kazandırabilecek bir koşul sağlayabiliyor.

Değerli okurlar; E- Kitap yazarken önce elektronik aletinizde(bilgisayar, tablet bilgisayar, telefon vb) si- zlerin bir yazma programına sahip olması şart. böylece e-kitaba dönüştürerek pek çok platformdan erişilebilmesi de kolaylaşacak.

burada önemli bir husus şu; E- Kitap süreci basit bir süreç değil ve kitabınızın düzgün biçimde yazıldığından, uygun bir şekilde biçimlendirildiğinden ve paylaşılmaya hazır olduğundan emin olmanız gerekiyor.

size bu konuda öğrendiğimiz teorik bilgileri pay- laşacağım. amacımız elbette elektronik kitap üzerine daha pratik çalışmanızdır. Şimdi hazırsanız madde madde E- Kitap hazırlama yöntemlerini açıklıyoruz.

atacağımız ilk adım, hazırladığınız belgenin e- kitap olarak kullanıma uygun olduğundan emin ol- manızı gerektiriyor. Kaynak metni içeren dosyayı açın, [Ctrl] + [a] tuşlarıyla hepsini seçin ve [Ctrl] + [C] ile panoya kaydedin. Şimdi not Defteri’ni açın (Windows 8 kullanıyorsanız [Windows] + [Q] tuşlarına basın ve arama kutusuna “not defteri” yazın.) ve [Ctrl] + [V] tuşlarıyla metni boş belgeye yapıştırın ve bundan sonra anlatacağımız adımları takip edin.

tekrar geri alacak olmamızdan dolayı tüm biçim- lendirmeyi kaldırmak için biraz saçma görünebilir fakat profesyonel standartta bir e-kitap yaratmak istiyorsak tamamen temize çekilmiş bir kaynağa gereksinim duyacaksınız.

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop web tasarım sinop avukat sinop ceza avukatı