reklam
reklam

Liposuction Hakkında

Köşe Yazarı: ELİF DOĞAN   Eklenme Tarihi: 2 Temmuz 2021, Cuma - 10:32   Okunma Sayısı: 28773

Değerli okurlarım, Obezite (Kilo Fazlalığı) problemi bulunan kişiler üzerinde yapılan araştırmalarda , aynı zamanda vücutlarında yüksek oranda yağ bulunduğu tespit edilmiştir. Vücutta bulunan fazla yağların doğru bir şekilde alınması durumunda kişiler istedikleri vücut ölçülerine kavuşmaya başlamaktadırlar. Bunun için Liposuction adı verilen ve vücutta fazla yağ bulunan bölgelerin dışarı atılmasını sağlayan bir yöntem uzun süredir uygulanmaktadır. Yağ aldırma işleminin faydalarını gören birçok kişi Liposuction hakkında bilgi edinmek istiyor. Bugünkü yazımızda Liposuction hakkında bilgiler paylaşacağım.

Yağ aldırma olarak adlandırılan bu operasyon sadece Kalça, Karın, Sırt, Uyluk, Diz İçi, Basen, Gıdı Bölgesi, Üst Kollar ve Sütyen Altı Bölgesine uygulanabiliyor. Tabi, teknolojinin gelişmesi ile beraber lazer, RF ve ultrason cihazlarından da alınan destek Liposuction’un daha fazla sonuç alan bir yöntem haline getirmesinde oldukça önemli olmuştur. Operasyon süresi işlem yapılacak bölge ve bölgede bulunan yağ yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 1 ile 3 saat süren işlemler için hastaya lokal, genel ya da epidural anestezi uygulanmaktadır.

Liposuction veya yağ aldırma işlemini bir doktora danışmadan yapmamanızı ve konusunda uzman kişilere yaptırmanızı önemle rica ediyoruz. Şu konuda da önemli bir uyarımız var ki; Liposuction, bir zayıflama ya da obezite ameliyatı işlemi değildir. Yağ alımı ile kişide yağ hücre sayısı azaltıldığı için doğal bir zayıflama meydana gelmektedir. Uygulanan işlemlerin vücut şekillendirme işlemi olduğunu bilmeniz oldukça önemli.

Her isteyen maalesef Liposuction ameliyatı olamamaktadır, yani bu operasyondan yararlanabilmek için vücudunuzun elastikiyetini kaybetmiş olması gerekiyor. Kadınlar karın, basen ve bacaklar için yağ aldırma ameliyatı olurken erkeklerin daha çok karın ve gıdı bölgeleri için destek istediği biliniyor.

Liposuction fiyatları için uzman kurum ve kuruluşlardan bilgi edinmenizi rica ediyoruz. Bu işlemi yaptırmak isteyenlerin bir ay öncesinden başlayarak antidepresan, kan sulandırıcı ve bitkisel ilaç kullanımına son vermeleri istenmektedir. Ayrıca, işlem yapılacak bölgede bulunan yağ oranına göre ücretlendirme belirlendiğini belirmek gereklidir.

Çok değerli okurlarıma sağlık dolu günler dilerim.

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop emlak sinop pansiyon sinop günlük kiralık daire sinop web tasarım güneş paneli güneş enerjisi güneşten elektrik üretme