reklam
reklam

Kadına Yönelik Şiddet

Köşe Yazarı: MURAT YILMAZ   Eklenme Tarihi: 3 Aralık 2017, Pazar - 15:00   Okunma Sayısı: 1140997

Son günlerde kadına şiddet, kadın cinayetleri, öfke o kadar fazlalaştı ki altında yatan sebepleri araştırmaya kendimi mecbur hissettim. 

Özentimi? Televizyon kanallarındaki şiddet ağırlıklı diziler mi? Yoksa çocukların büyüyünce babalarını taklit etmesi mi? 

Sebep her ne olursa olsun psikolojik bozukluk ve eğitimsizlik olduğu kesin. 

Kadını her konuda ikinci insan görmeye çalışan bir zihniyet kabul edilemez. 

Her canlının yaradılış sebebi olduğu gibi kadınlarımızın hayatımızdaki önemi tartışılamaz! Unutmayın, sizi doğuran büyütüp besleyen, ateşlendiğinizde sabahlara kadar başınızda bekleyen ve bu güne getiren annede bir kadın..

Kendinden güç olarak daha düşük başka bir canlıda kuvvet denemesi yapmak aslında adaletsizliğin başladığı nokta, bunun hesabını hiç kimse sormasa, bu hesap mahşer günü sorulacak. Bundan herkes adı gibi emin olsun! Neye inanırsanız inanın, hangi dinden olursanız olun inandığımız tek bir güç var ve hepsinin ortak ilahı YARADAN. İçinde bir parça ALLAH korkusu olan zaten eşine, sevdiğine, annesine, kız kardeşine bunu yapmaz, yapamaz. 

Ve aslında eminim ki, bir anlık cinnet ile bunu yapan kişiye 10 dakika sonra pişmanlığını sorsanız kesin "EVET PİŞMANIM" diyecektir. O halde yapmadan önce 5 dakika düşünmek, hatta bir daha düşünmek hepimizin yararına değil mi?

Nefes aldığımız anlardan çok nefesimizin kesildiği anları daha net hatırlarız.

Kör bir insana rengi anlatmak ne kadar zorsa doğruları anlamak istemeyen insana doğruları anlatabilmek o kadar zordur.

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam