reklam
reklam

Anneler günü

Köşe Yazarı: YUSUF KEMAL YILDIZ   Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2022, Pazartesi - 23:00   Okunma Sayısı: 300132

Anneler Günü, bu yıl ülkem- izde 8 Mayıs 2022 pazar günü kutlanacak. Dünyada ise çeşitli ülkelerde farklı zamanlarda kut- lanmaktadır.

Annelerimize olan saygı, sevgi ve minnet duygularımızı ilet- memiz açısından önem taşıyan bu özel gün için bilhassa çocuk- lar, gençler ve eşler arasında hediye telaşı yoğun bir şekilde yaşanıyor.

Öyle ki, arama motorları üz-
erinden Anneler Günü hediyesi
önerileri oldukça yoğun bir şekilde sorgulanıyor.

Bilindiği üzere, annelere olan minnettarlığın ve sevginin farklı şekillerde ifade edilmesinde ön ayak olan hediyeler, oldukça önem taşımaktadır. Doğru seçim ile de sevdik- lerini mutlu etmek istiyor insanlarımız.

Anneler kocaman kalplerine dünyaları sığdırır. Evlat- larının yeri ise ayrıdır. O yeri tarif etmek, anneliğin ne olduğunu anlamak mümkün mü? Bir çocuğu 9 ay karnında taşıyan, zorluklara katlanan, yıllarca sevgi ve şe- fkat ile büyüten, sabır ve sevgi abideleri anneleri sadece Anneler Günü'nde hatırlamak elbette yetmez.

Çünkü “Cennet annelerin ayakları altındadır.”

Allah’ın emirlerine aykırı olmadığı sürece, bütün an- nelere itaat etmek, saygı göstermek, cennetin önemli bir anahtarıdır ve bu anlamda cennet bütün annelerin ayak- ları altındadır.

Annelerin kahır ekseriyeti fedakârdır. En doğru yoldaştır. Evlâtlarının en yakın dostutur; özellikle kız çocuklarının en sıcak arkadaşıdır. En içten derttaşıdır.

Anneler fazîletlidir, ihlâslıdır, samîmidir. Yalnız Allah için severler, Allah için şefkat ederler, Allah için merhamet ed- erler, Allah için acırlar, Allah için tahammül ederler, Allah için sabrederler, Allah için râzı olurlar, Allah için duâ eder- ler.

Anneler karşılıksız severler. İyi günde ve kötü günde, mutlulukta ve hüzünde, sevinçte ve üzüntüde, kıvançta ve acıda, evlât saygı göstersin veya göstermesin, evlât sevsin veya sevmesin, anneler adetâ evlâtları için vardır- lar. Başta taç ve her derdin ilâcıdırlar.

Anneler evlâtlarının hep yarınlarını düşünürler ve evlât- ları peşinde Allah için uykuları kaçar!

Anneler karşılıksız sevgilerini yalnız evlâtlarına özgü kılarlar. Evlâtların tek gizli gözyaşı dökenidirler.

Evlât annesinden nasıl bir davranış görürse görsün, hoşuna gitse de, gitmese de annesine karşı sırf Allah için iyi davranmalıdır, nezâketi, nezâheti, inceliği, yumuşak ve tatlı sözlülüğü asla elden bırakmamalıdır.

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop web tasarım sinop avukat sinop ceza avukatı