reklam
reklam

Sağlığa ve ruha önem vermek Olumlu duyguları yaşamanızı hissettirir

Köşe Yazarı: SELAMİ BALTAOĞLU   Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2021, Cuma - 10:34   Okunma Sayısı: 31370

Olumlu duygular her şekilde insanı mutlu edecek ve öyle kalmasını sağlayacak şeyler barındırır.Eğer bir insan her şeye karşı olumsuz duygular beslerse bu onu zamanla yıpratacak ve çevresi tarafından da olumsuz karşılanmasına sebep olacaktır. 

 

Sağlığa ve ruha önemi fazladır çünkü bedeninde ruhunda genç kalır. Hiçbir şeyi kafaya takmazsak atıyorum hep genç kalırız hiç yaşlanmayız 40 yaşında bile olsak kendimizi 20 li yaşlarda hissederiz 

İnsan duyguları ile yaşayan bir varlıktır ve insanın yaptığı her işte aklı kadar duyguları da etkilidir. Bu duygular günlük hayatımızda bizi yönlendiren hislerdir. Biz duygularımıza göre mutlu olur ya da acı çekeriz. İnsan duyguları olmadan yaşayamaz. Herhangi bir olay karşısında öfkelenir, sempati duyar, kızar, mutlu olur yani olaylara çeşitli tepkiler verir. Verilen tüm bu tepkiler duygularımız aracılığıyla gerçekleşir. Özellikle de aşırı duygusal insanlar davranışlarında aklından ok duygularını kullanır. Ancak zaman zaman yanlışa düşmemek ve daha sağlam adımlar atabilmek için kişinin duygularını kontrol etmeyi bilmesi gerekmektedir. Duygularımız bizi insan yapan değerlerin başında gelir. İnsandan başka hiçbir canlının duyguları yoktur. Bu nedenle zaman zaman da duygularımızın sesini dinlemeli ve yapacağımız işlere karar verirken duygularımızı da dikkate almalıyız.  

 Insanlar samimi davranışlar göstererek insanların ruhuna dokunarak insanların güvenini kazanabilmektedir ve bu duyguyu hisseden insanlar daha mutlu hayat sürmektedir. 

Tüm bunları yaparken insanı mutlu eden en güzel duygunun da sevgi olduğunu unutmamalıyız.

 

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop emlak sinop satılık daire sinop kiralık daire