reklam
reklam

İstanbul Sporlarında Sıcak Gelişmeler (l)

Köşe Yazarı: CEVDET ÇETİN   Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2020, Cuma - 10:34   Okunma Sayısı: 15831

Tüm okurlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Mevlit Kandillerini kutlayarak yazıma başlayacağım. Bu haftaki yazımızda da İstanbul’daki amatör branşlardaki öne çıkan gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. 

COVİD-19 pandemisinin sürmesi nedeniyle Amatör Liglerin başlamadığı ülkemizde daha önce alınan bir üst lige kararlarına yeni ilaveler yapıldı. 2019-2020 sezonunu ilgilendiren söz konusu  tavsiye kararı TFF- İstanbul Futbol İl Temsilciliği 27 Ekim Salı günü  TFF’ye iletildi ve TFF’nin onayına sunuldu.

Futbol İl Temsilciliği tavsiye kararında TFF’ye şunları iletti:

1)           İstanbul Süper Amatör Ligde küme düşmesinin kaldırılması (lig devam ederken ligden çekilen takımlar hariç)

2)            İstanbul 1. Amatör Ligde küme düşmesinin kaldırılması (lig devam ederken ligden çekilen takımlar hariç)

3)            İstanbul 1. Amatör Ligde sezonu ilk iki sırada bitiren ancak baraj maçlarına rakiplerine yenilerek SAL hakkını kaybeden 8 takımın Süper Amatör Lige doğrudan alınması

4)            İstanbul 2. Amatör Ligde daha önce ilk 4 takım çıkartılmıştı. Alınan tavsiye kararında ligi 5. Sırada bitiren takımların da 1. Amatör Lige alınması.

5)            İstanbul 2. Amatör Ligde sezonu 5’nci bitiren takım ile aynı puanda bitiren ancak ikili averajda 6. Sırada kalan takımların da 1. Amatör Lige alınması.

Bu tavsiye kararları  da TFF’nin onaylamasının ardından resmîleşecek. Söz konusu tavsiye kararlarının onaylanması bekleniyor.

Kartal Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iş birliği ile Kartal’da bulunan amatör spor kulüplerine, malzeme desteği sağlandı. 26 Ekim Pazartesi Günü Kartal Belediyesi Organik Pazar alanında gerçekleşen teslim töreninde Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İBB Başkan Danışmanı Hasan Uzunyayla, İBB Anadolu Yakası Koordinatörü ve Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Önder Turmuş, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, mahalle muhtarları ve STK temsilcileri hazır bulundu.

İBB’nin dağıtımını gerçekleştirdiği, Kartal Belediyesi’nin ise spor kulüplerini organize ederek destek olduğu yardım kapsamında Kartal bölgesinde bulunan 24 amatör spor kulübü yeni malzemelerini teslim aldı. Amatör spor kulüplerinin en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerden oluşan kolilerde takımların kendi renklerinden oluşan antrenman tekstil malzemeleri, tişört, eşofman, yelek, antrenman çanağı, koordinasyon çemberi, antrenman merdiveni, eldiven, bere, kaleci eldiveni, antrenör düdüğü ve kronometresi bulunuyor.

Teslim töreninden önce kürsüye çıkan Hasan Uzunyayla’nın ardından mikrofonu alan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, eşi Sibel Doğan Yüksel’in geçirdiği Koronavirüs ve karantina süreçleri ile ilgi bir konuşma gerçekleştirdi ve ardından spor kulüplerine verilen destek ile alakalı açıklamalarda bulundu. Başkan Gökhan Yüksel; “Bildiğiniz üzere eşim Koronavirüs rahatsızlığı ile karşılaştı. Fakat 14 günlük sürecimizi doldurduk, testleri artık negatif çıktı, benim ilk günden beri negatifti; ama doğru davranmak bakımından izolasyon sürecini tamamlamış olduk. Sizlerle geçen hafta bu bilgiyi paylaştık; ancak yaklaşık 14 gün olmuştu bu sürecimiz. Soğuk algınlığı ve grip semptomları üzerinde durulmuştu, Covid-19 olduğu anlaşılınca sizlerle olduğu gibi paylaşmış olduk. Testler negatife döndü, sağlığımız yerinde, kaldığımız yerden koşturmamıza devam ediyoruz. Amatör spor kulüplerinin son zamanlarda Covid-19 nedeniyle yaralanan, ekonomik anlamda daha sıkıntılı hale düşen bir konumda olduğunu biliyorum, zor günler geçirildiğinin farkındayız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun öncülüğünde bu yapılan destek de kıymetli ve önemlidir. Ben inanıyorum ki sporcuların bulunması ve yetiştirilmesi yerelden başlayacak, milli sporcularımız bu şekilde çıkacak.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Kartal Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Nasır Süleymanoğlu spora olan desteklerinden ötürü Başkan Gökhan Yüksel’e bir plaket takdim ederek, teşekkürlerini sundu.

Biz de Kartal Belediye Başkanı Sn. Gökhan Yüksel ve eşi Sibel Doğan Yüksel’e geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor; koronavirüse yakalandığını üzüntüyle öğrendiğimiz  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na ve tüm hastalara rabbimden  acil şifalar diliyoruz.

İBB’nin spor malzeme dağıtımını gerçekleştirdiği ilçelerden olan Ataşehir ilçesinde de kulüpler malzemelerini aldılar. Ataşehir Site Spor Sahasında düzenlenen törenle Ataşehir’de bulunan 19 Amatör Spor Kulübüne malzemeleri teslim edildi. Site Spor Sahasında İBB tarafından yapılan malzeme dağıtımına 19 Amatör Spor Kulübün yöneticilerinin yanı sıra Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve Ataşehir Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ekrem Köse, İBB Spor Müdürü İlker Öztürk, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ile CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Arif Kuşçu malzeme dağıtımına törenine katılarak kulüplere başarılar dilediler.

Malzeme dağıtım töreninde konuşan Ataşehir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Ekrem Köse, katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi: “Spor kulüpleri olarak destek veren herkese teşekkür ediyoruz. İBB her zaman bu desteği veriyor. Buradan İstanbul Büyükşehir Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” diyerek konuşmasını yapmak üzere sözü İBB yetkilisine verdi.       (Devamı yarın)

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam