reklam
reklam

Amatörlerde Haftanın Önemli Gelişmeleri -2

Köşe Yazarı: CEVDET ÇETİN   Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2020, Cumartesi - 09:42   Okunma Sayısı: 14232

TFF Başkan Vekili, TASKK ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez, TFF’nin Riva’da yapılan  toplantısının ardından Beykoz ilçesinin takımları Gümüşsuyu ve Kavacık spor kulüplerini ziyaret etti. Kulüplerin antrenmanlarını da izleme fırsatı bulan yaptığı Düşmez, ziyarette fikir alışverişinde bulundu. Futbolcuların çalışmalarına yakından görme fırsatı bulan Başkan Düşmez, sporculara başarılar diledi.

Düşmez ilk olarak Gümüşsuyu Spor Kulübünü ziyaret ederken, burada Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Emre Yaşar tarafından konuk edildi. Kulüp Başkanı Kurtuluş’tan Kulüp faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Ali Düşmez, Pandemi sürecinde Kulüp Tesislerinde yapılan çalışmaları yerinde takip ederken şunları söyledi ” Gerçekten de çok güzel bir çalışma gerçekleştirilmiş, soyunma odaları ile, idari bölümler ve toplantı odası ile temiz, sağlıklı ve kullanışlı bir ortam ortaya çıkmış. Spora, sporcuya ve bölge insanına bu anlamda yatırım yapan herkes baş taçımızdır. Bu anlamda başta Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş olmak üzere, tüm emek sarf edenleri kutluyorum. Bir spor adamı olarak teşekkür ediyorum ” diye konuşu.

Gümüşsuyuspor Sahasında incelemelerine devam eden Ali Düşmez, devam etmekte olan Beykoz Kulüpler Birliği Geleneksel Kelle İbrahim Veteranlar-Masterler Turnuvası kapsamında saha kenarındaki tellere asılan Kelle İbrahim’in Fotoğrafını görünce duygulandı. Merhumun ruhuna Fatiha okuyan Düşmez, ” Böylesine bir efsanene ile özdeşleşmiş bir kulüpte vakti zamanında futbol oynamış olmaktan dolayı her zaman gurur duydum, Mekanı Cennet, Ruhu Şad olsun ” dedi.

Gümüşsuyuspor Kulübündeki ziyareti sonrasında rotasını Kavacık’a yönelten Başkan Düşmez, 2020-21 Sezonunda Bölgesel Amatör Ligde oynamaya hak kazanan Kavacıkspor için hayırlı-uğurlu olmasını diledi. Yeşil-Beyazlı Ekibin Kulüp Başkanı Bedri Güntay’ın şehir dışında olması nedeni kendisine selamlarını ileten Düşmez, Sahada antrenman yapan Kavacıkspor Genç Takım Futbolcularının çalışmasını bir süre takip ettikten ve kendilerine kısa bilgiler aktardıktan sonra genç futbolcularla toplu fotoğraf çektirdi.

*************************************************************************

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) secimler ise Covid 19 pandemisi sebebiyle önce Haziran’dan Ağustos’a, Ağustos’tan Kasım’a son olarak Aralık’a ertelendi. İASKF seçimlerinin iki adayı TFF Başkan Vekili, TASKK ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez ve Fikret Sivri secim çalışmalarına devam ediyorlar ve bizde gazetemizde ve iki adaya da eşit mesafede durarak zaman zaman yer veriyoruz. Şimdiyse Başakşehir ve Üsküdar Kulüpler Birliklerinin İASKF seçimleri için almış oldukları kararları paylaşacağız.

İstanbul’un Başakşehir ilçesinin Amatör Spor Kulüpler Birliği İASKF seçimlerinin iki adayını da Başakşehir’de ağırlamış ve istişare kararı almıştı. Başakşehir Amatör Spor Kulüpler Birliği yönetim kurulu aldığı kararla tercihini belirledi ve Fikret Sivri ve ekibini destekleme kararı aldı.

Başakşehir Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Selim Çelebi, yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Çelebi, İASKF seçimleri öncesinde her iki başkan adayını da ilçelerinde en güzel şekilde ağırladıklarını, iki adayın da projelerini dinledikten sonra yönetim kurulu arkadaşlarıyla istişare ettiklerini dile getirdi.

Yapılan toplantının sonucunda Fikret Sivri ve ekibinin davetiyle yönetim kurulundan bir kişi İASKF yönetim kurulunda olmasının yanı sıra, gerek proje gerekse Türk sporuna katacakları değer açısından Başakşehir Amatör Spor Kulüpler Birliği yönetim kurulu kararıyla İASKF seçimlerinde Fikret Sivri’yi destekleyeceklerini açıkladı.

Öte yandan İASKF Başkan Adayı Fikret Sivri ve ekibi de spor kulüplerine olan ziyaretlerini sürdürüyor. Sivri’nin son ziyareti İstanbul’un köklü kulüplerinden Vefa Spor Kulübü’ydü.

Yeşil-Beyazlıların Başkanı Ahmet Olcay Işıkyıldız ile Başkan Vekilleri Mehmet Sütçüoğlu, Ömer Saltuk Toksoy ve yönetim kurulu üyeleri Özer Sarı ile Faruk Yalçın’ın da katıldığı toplantıda Başkan Adayı Fikret Sivri seçim projelerini anlattı ve Vefalıların sorularını yanıtladı.

2 saat süren toplantının sonunda Vefa Spor Kulübü Başkanı Ahmet Olcay Işıkyıldız, konuğuna Vefa forması hediye ederken, Başkan Adayı Fikret Sivri de Işıkyıldız’a Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir posterini hediye etti.

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam