Niçin Devlet Memuru Oldunuz?

Köşe Yazarı: AYŞEGÜL NEVİN KAPLAN   Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2019, Çarşamba - 11:32   Okunma Sayısı: 63152

Evet niçin Devlet Memuru oldunuz? Sırtınızı devlete dayamak için mi, madem  devlet memuru oldunuz egonuzu ve sorunlarınızı dışarıda bırakın.
Biz vatandaş olarak işlerimizi halletmek için yanınıza  geldiysek ilgi bekliyoruz,  sizin içeride yada dışarıda yaşadığınız sorunlar bizi ilgilendirmez, bize bir karış suratla veya azarlar gibi konuşamaz ve davranamazsınız buna hakkınız yok.
İnsanlar size kızınca halkı suçluyorsunuz işlerini yokuşa sürüyorsunuz bu adil degil.  Mesela hastanelerde bir görevliye birşey soruyorsunuz erkek  yada bayan yüzünüze bakmadan  ben danışma değilim danışmaya sorundiye terliyor, danışmaya sorduğunuzda işleminizi o soru sorduğunuz kişinin yapmasını söylüyor, halbuki sorunun ne olduğunu öğrenmek için baksa işlemi yapacak sonra neden hastanelerde bu kadar olay çıkıyor diye konuşuyorlar, kimse kendi işini hakkınca yapmıyor. Eskiden memurlar örgü örüyor yada bulmaca çözüyorlardı, şimdi ise cep telefonu ile konuşup bizleri mağdur ediyorlar. 
Bu hiç adil değil, unutmayı  ki sizlerde baş işlerinizi yaptırmak için alışveriş merkezlerine, gittiğinizde sizde öyle davranırlar, herkes yaptığının bedelini öder. 
Nasıl davranırsan öyle davranırlar, nasıl konuşursan öyle konuşurlar, hayat
tekarürrden ibarettir bunu  kimse unutmasın. 
Tüm devlette çalışan memurlar biz devlet memurumuz bize bir şey olmaz demeyin, Allah'ı adaleti çok büyüktür  bunu sakın  unutmayın, bugün bana yarın sana. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. 

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam