SİNEMADA FİLM İZLERKEN YAŞANANLAR-I

Köşe Yazarı: NEJLA BİLGİN   Eklenme Tarihi: 9 Kasım 2018, Cuma - 10:48   Okunma Sayısı: 4154Ben yeni vizyona giren filmleri sinemada izlemekten keyif alırım, evde izlediğim filmlerden sinemada izlediğim filmlerle aynı keyfi almam. 
Sinema koltuğuna oturup, dev ekranın görüntüsü gelip, müzik duyulunca, koltuğuma iyice geriye yaslanıp gözümü ve kulağımı ekrana kilitlerim. Reklam gösterimlerini bile sinemada daha çok ilgiyle izlerim. Bir sonraki film reklamları ise beni sinemaya tekrar gitmeye teşvik eder.

Sinema benim keyif aldığım kendime ayırdığım özel bir zaman. Sinemaya sessizlik içimde sadece yalnız başıma  film izlediğim  hissini yaşadığım için giderim ben, salon dolusu insan beni ilgilendirmez, film boyunca hiçkimse yokmuş gibi hissetmek isterim. Hatta film arasında bu kadar insan çıt çıkarmadan film izliyor Ne kadar güzel bir durum diye düşünmek isterim. 

Eskiden sinema salonları çok daha büyük olmasına rağmen bu sessiz ortamda keyifle film izlemek mümkündü, şimdi ise sabah ilk film seası dışında bu keyfi yaşamak mümkün değil. Sabah neden daha keyifli çünkü insan sayısı çok daha az olduğu için.

Geçenlerde öğleden sonra saat iki gibi bir film izlemek için cep sinemaya gittim, birde tam orta koltuklardan film izlemeyi severim, öyle sıkış, sıkış olmamalı koltuklar ve önümde saçları neredeyse ağzıma girecek kadar yakın olmamalı ön koltuklar. Bu sebeple tam ortada olan koltukların en ortasındaki koltuklar en idealidir, önünden geçen kendi koltuğuna ulaşmak isteyenler ayaklarına basarak yerlerine geçmezler, geçiş alanı geniştir burada. 

Birde sağımda ve solumda insan yoksa daha rahat ederim ben, hatta şimdilerde yan koltukların biletlerini de alıp, o koltukları boş tutmayı bile aklımdan geçiriyorum fakat biletler öyle hovardalık yapıp, keyif  sürecek kadar ucuz değil.  Film arası çıkıp kahve içip, üstüne de bir soğuk su içmek istersen film sana bir kilo et parasına denk geliyor hemde kişi başına. 

Hadi film ücreti pahalı, genellikle sinemalar alışveriş merkezlerinin içinde kiralar yüksek olabilir, eskiden olduğu gibi filmler ucuza getirilmiyor artık, film çekmek her yönü İle çok pahalı bu sebeple film ücreti pahalı bunu anlayabiliyorum.

Peki sinemanın içindeki büfede satılan yiyecekler neden çok pahalı. Dışarıda hemen on metre uzağındaki AVM'de yiyecek katında satılan, çay, kahve ve su burada satılanın dörtte biri fiyatına, mekan aynı, fiyat farklı, bunu anlamam ve kabul etmem mümkün değil fakat ben film izlerken kahve içmeyi severim. Bu sebeple söylene, söylene film arasında kahvemi alır sinema koltuğuna oturur kahvemi içerim.

reklam

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam