SÖZLEŞME UZUN SÜRELİ OLMAMALI

Köşe Yazarı: RUHİ DENİZERİ   Eklenme Tarihi: 3 Kasım 2018, Cumartesi - 10:30   Okunma Sayısı: 1542

Öncelikle Fenerbahçe’nin şu andan itibaren Frey ya da Reyes gibi karşısında soru işareti olan oyuncular transfer etme politikasından vazgeçmesi şart. Takımın kalitesini artıracak ve zor durumlarda sorumluluk alacak iyi profesyonellere ihtiyacı var. Bu oyuncuları bulmak kolay fakat almak zordur. Özellikle de ara transfer döneminde çok büyük bedeller ödemeden kimsenin bu tarz önemli oyuncuları satmayacağı düşünüldüğünde sezon sonundaki transfer dönemi için hazırlık yapılması, alınacak oyuncuların belirlenmesi hatta eğer yapılabilirse şimdiden sözleşme imzalanması daha doğru bir politika olur.

Bugün itibari ile Fenerbahçe’nin her bölgesi için transfer konuşabiliriz. Ancak ekonomik anlamda bunun mümkün olmadığı düşünülürse sezon sonu geldiğinde bu sorunun sağlıklı cevabı oyuncu performanslarına bakılıp oluşacaktır. Sezonun genelini belli bir performansın üzerinde oynamış ve yaş anlamında daha uzun süre faydalanılabilecek oyuncuların teknik direktörle yapılacak görüş alış verişlerinden sonra takımda tutulması en doğru karar olur. Ancak şu anki güncel kadroda Fenerbahçe için acil diyebileceğimiz ilk mevki santrfor pozisyonu

Sadece Fenerbahçe için değil bizim ülkede hiçbir teknik direktörle uzun süreli sözleşme yapılması doğru değil. Uzun süreli kontratı olup antlaşmasının sonuna kadar takımın başında kalan bir hoca bulmak neredeyse imkansız. Fenerbahçe gibi hassas durumda olan bir takım için daha kısa süreli kontratlar doğru. Teknik direktörün geldiği andan itibaren göstereceği performans aynı oyuncularda olduğu gibi kendi geleceğini belirlemeli. Bir proje oluşturmak isteseniz bile saha sonuçlarını almadığınız sürece aynı hoca ile devam etmek mümkün olmuyor. Yani bazen bir projeyi birden fazla teknik direktörle tamamlamak zorunda kalacağınızı yönetim olarak hesap etmek zorundasınız.

 

reklam

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam