reklam
reklam

Seyri Keyiflim Vizyonda bu hafta

Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2024, Çarşamba - 00:14   Okunma Sayısı: 15247
Sinema dünyasının nabzını tutan Seyri Keyiflim, her hafta vizyona giren veya girecek olan seyri keyifli yepyeni filmleri tanıtmaya devam ediyor.

 

Bu haftaki köşemizde yakın zamanda vizyona giren korkudan gerilime, animasyondan bilim kurguya kadar uzanan 6 farklı film seçeneğini sizler için araştırdık.
* Haftanın dikkat çeken animasyon filmi ''Süper Köpekler'' (The Barkers Pursuit of Adventure), bir grup sevimli köpeğin komik ve macera dolu hikayesini konu ediniyor. Büyük abi Cino, bir bilim insanının gözüne girmek için çabalar. Lisa, bir dans yarışmasını kazanmanın yolunu ararken, Aleks ve Tima’nın futbol konusunda yaşadığı anlaşmazlıktan rahatsız olan Minik Aliş, onları barıştırmak için harekete geçer.
*Yılın en çok ses getiren bilim kurgu ve aksiyon filmlerinden ''Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık'' (Kingdom Of The Planet Of The Apes) filmini geniş olarak daha önceki sayfalarımızda yer vermiştik. Ancak bu muhteşem yapımı yeniden hatırlatma gereği duyduk. Maze Runner üçlemesine imzasını atan Wes Ball tarafından yönetiliyor. Film, maymunların hüküm sürdüğü insanların ise gölgede yaşadığı bir evrende geçiyor. Sezar’ın saltanatından birkaç nesil sonra, hakim tür maymunlar olurken insanlar gölgelerde yaşamaya itilir. Yeni acımasız bir maymun lideri, güçlü bir imparatorluk kurar. Bu sırada genç bir maymun, geçmiş hakkındaki bildiklerini sorgulayacağı macera dolu bir yolculuğa çıkar. Zorluklarla dolu bu yolculuk, onun hem maymunlar hem de insanların geleceğini tanımlayacak seçimler yapmasına neden olur.
*Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Süper ''Ajan Bernard: Görev Mars'' (Bei Ken xiong 2: Jinpai tegong), yeniden tanınır olmak için gizlice bir göreve katılan ajan Bernard’ın maceralarını konu ediniyor. Bernard, dünyadaki en şanssız ajanlardan biridir. Tanınırlığını yeniden kazanmak isteyen Bernard, bu amaçla Mars görevine gizlice katılır. Görev sırasında Mars’taki gizemli dünyaya giren Bernard, orada yakalanması gereken Marslı canavarlarla arkadaş olur. Bernard, bu durumun ardından ajan onuru ve dostlukları arasında zorlu bir sınavla karşı karşıya kalır.

Beyaz Eşya

HABER: MURAT İLTER
[email protected]

Hakan Eser yönetmenliğinde vizyona girecek haftanın komedi filmlerinden ''Beyaz Eşya'', iki buzdolabı yüzünden kendilerini türlü dertlerin içerisinde bulan iki ailenin hikayesini konu ediyor. Filmin oyuncu kadrosunda Burak Sevinç, Özge Yağız, Ferit Aktuğ, Sarp Bozkurt, Bahtiyar Engin, Aycan Koptur, Alper Baytekin, Metin Coşkun, Barış Başar, Sami Aksu, Ebru Şam, Ceren Taşçı, Cemil Şahin yer alıyor. Aynı apartmanda, o gün iki daireye bekledikleri buzdolapları gelecektir. Zeynep ve Nihat çifti, önceki gece hırsızların girdiği spotçudan, ikinci el buzdolabı beğenmiştir. Diğer dairede oturan Sebahattin’in dairesine de, kaçak yollarla getirdikleri buzdolabı gelecektir. Bu kaçak buzdolabının içinde ölmüş babaları vardır. Dolaplar karışır ve karakterler bu olayların içinden çıkmaya çalışırlar.

Buzdolabının içindeki kaçak ceset

Zeynep, kripto para dolandırıcılığından suçlanmaktadır. Suçsuz olan Zeynep mahkemeye gide gele mübaşir olan Nihat’a âşık olur. Birkaç mahkeme sonunda üç yıl hiçbir suça karışmaması şartıyla kendisini aklar. Nihat’ la evlenmelerinin ve suçun düşmesine birkaç hafta kalmıştır ve buzdolabının bozulması hariç her şey yolunda gider. Zeynep ve Nihat’ın oturdukları apartmanda kendi halinde bir aile daha vardır. Sebahattin’in iki kardeşi Almanya’ya buradaki suçlarından kaçmış babalarının cenazesini getirmek için yola çıkarlar. Babalarının cenazesini jeneratöre bağlı çalışan buzdolabının içinde gümrükten kaçırarak getirmeyi başarmışlardır.

Zeynep'e bir komplo mu kuruldu?

Fakat aksilik o gece bir spotçuda hırsızlık olur ve kazayla hırsızlardan biri ölür. Hırsızlar arkadaşlarını yakalanmamak için orada bulunan buzdolabının içine koyarlar. Ertesi gün evlerinde buzdolapları bozulan Zeynep ve Nihat çifti bu spotçuya gelerek içinde ceset olan dolabı evlerine sipariş ederler. Apartman önünde işler karışır ve dolaplar farklı dairelere gider. Zeynep yeni dolaplarının gelmesiyle mutludur, ta ki dolabı açana kadar. Dolabın içinden dolandırıcılık yaparak yanında çalışan Zeynep’in üstüne atıp yurt dışına kaçan, Sebahattin’in babası Ömer’dir. Zeynep suça karışmaması gereken son haftada başına bunun gelmesinin kendisine kurulmuş bir tuzak olduğunu düşünmektedir ve dünyası başına yıkılır.

Cesetler karışıyor, karmaşa başlıyor

Diğer evde de babalarını getirdiklerinden emin olan kardeşler buzdolabının kapağını açtıklarında başka birinin cesedi ile karşılaşırlar. Tüm bunlar yaşanırken dolabın peşinde hırsızın arkadaşları vardır. Zeynep ve Nihat çok güvendikleri avukata her şeyi anlatıp eve geldiklerinde dolap yerinde yoktur. Hırsızlar dolabın içinde başka bir cesetle karşılaşınca geri bırakırlar. Apartmanda cesetlerde kurtulmaya çalışanlar dışında, apartman yöneticisi ve onu apartman altında yatır olduğuna ikna eden kapıcı vardır. İşler iyice karışmaya başlar. Ömer’in cesedinden kurtulmaya çalışan Nihat, Ömer’in üzerinden çıkan telefonla Sebahattin’i arar ve cesetleri takas etmeye karar verirler. Birbirlerini gördüklerinde tanıyan komşular kendilerini bir anda polis ve diğer hırsızların çatışması arasında bulurlar. Yanlarında olan avukat Oğuz sayesinde kurtulup evlerine dönerler.

Sıra dışı bir konuyu ele alıyor

Aynı apartmanda yaşayan iki ailenin sıradan yaşamlarına absürtlük katan iki beklenmedik ölüm, bu ölümlerin merkezindeki iki buzdolabının birbirine karıştırılması ve bu süreçte yaşanan olaylarIN anlatıldığı film, son derece sıra dışı bir hikayeye odaklanıyor. İzleyenleri kahkahaya boğacak film, eskiyen buzdolaplarını yenilemek isteyen bir çiftin başına en kötü ne gelebilir ki sorusuna cevap arıyor. Filmin senaryosu oldukça başarılı. Çekimler ve sahne geçişleri izleyiciyi sıkmıyor. Filmi sonuna kadar merak içerisinde izliyorsunuz."Beyaz Eşya" merak duygusunu diri tutan yüksek temposu, birbirinden eğlenceli karakterleriyle seyircilere eğlenceli ve bol kahkahalı bir yapım sunuyor.

Tecrübeli oyuncu kadrosu

''Beyaz Eşya'' filmin en göze çarpan ismi olan Özge Yağız, Kanal 7 ekranlarında yayımlanan Yemin dizisindeki Reyhan karakteriyle gönüllerde taht kurmuştu. Dizinin ikinci sezon sonunda sürpriz bir şekilde doğumda hayatını kaybederek Yemin dizisinden ayrılması sevenlerini çok üzmüştü. Ardından Star TV'de yayımlanan Sol Yanım dizisinde Serra, Show TV'de yayımlanan İçimizden Biri adlı dizide Havva, yine aynı kanalda Baba adlı dizide Büşra Saruhanlı, ATV'de yayınlanan Safir adlı dizide Feraye karakterlerini başarıyla canlandıran güzeller güzeli oyuncu, ilk sinema filminde başarılı performansıyla izleyenlerden tam not aldı. Bir çok ses getiren TV dizisi ve film projesinde yer alan müzisyen Burak Sevinç, filme renk katıyor. Bu yıl yayınlanan Aile Çıkmazı ve Hatıran Yeter filmlerinde hatırlayacağımız Ferit Aktuğ, renkli simasıyla oyunculuğunu bir kez daha sergiliyor.

Çingene Kızı Zeugma

Çekimleri Gaziantep’te gerçekleşen haftanın komedi filmlerinden ''Çingene Kızı Zeugma'' Gaziantep’in ünlü müzesi Zeugma’nın en nadide eserlerinden “Çingene Kızı” adlı tablo üzerine odaklanıyor. Kamil Çetin’in yönettiği ve İnan Ulaş Torun, Aysel Nazim, Altan Erkekli ile Seher Terzi’nin oynadığı ''Çingene Kızı: Zeugma'' CGV Mars Dağıtım dağıtımıyla Zen Yapım tarafından vizyona çıkarıldı. Amerika’dan Gaziantep Zeugma Müzesi’ne getirilen Çingene Kızı Mozaiği’ni görmek için herkes heyecanla beklemektedir. Müze müdürü Esra ve güvenlik görevlisi Zeki kadar heyecanlı birileri daha vardır. Değerli eseri çalmayı planlayan Barbaros ve adamları sinsi bir plan içine girerler.  Mozaik bir anda ortadan kaybolunca herkes birbirinden şüphelenmeye başlar. Mozaiği kimin çaldığı merak edilmektedir. Zeki, Esra’ya platonik aşıktır ve onun aşkını kazanmak için ise hiçbir şeyi yoktur. Yapımcılığını İbrahim Akbaba'nın üstlendiği Romantik Komedi ''Çingene Kızı Zeugma''nın geniş oyuncu kadrosunda ayrıca, Orhan Aydın, Didem Taslan, Hakan Bulut, Kıvanç Baran Arslan, Kubilay Penbeklioğlu, Serkan Şengül, Deniz Oral, Zeynep Gülmez, Nicholas Paul Facey, Selahattin Taşdöğen, Bekir Aslantaş, Şükran Çağman, Faruk Sofuoğlu, Yasemin Karamısa, Taner Şahin, Nihat Demirel de rol alıyor.

 

 

MAKKA: Cinn-i Azap

Yönetmenliğini Mert Uzunmehmet’in yaptığı ''Makka: Cinn-i Azap'', TME Films dağıtımıyla Apollon Film tarafından vizyona çıkarıldı. ''Makka: Cinn-i Azap'', kara büyü ritüellerinde kullanılan objelere temas eden genç bir kızın yaşadığı olayları konu ediyor. 12 yaşında genç bir kız olan Leyla, inancının gücünden emin olamamaktadır. Leyla, cin çağırma ve kara büyü ritüellerinde kullanılan objeler ile temas ettikten sonra kendisini sürekli korkunç olayların içerisinde bulmaktadır. Senaryosunu Tarık Çiçek’in kalema altığı filmin kurgusu ise Selman Çelik tarafından yapıldı. Yapımcılığını Mert Uzunmehmet'in üstlendiği bu korku filminde Oğuzhan Mengübeti, Yağmur Körpe, Raziye Tokgöz, Beray Naz Akyıldız, Hakan Susuz, Seza İstanbullu, Mete Gözen, Coşkun Yarpınar rol alıyor. Film, şiddet veya korku unsurları içermesi ve olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içermesi sebebiyle, 16 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için tavsiye ediliyor. Film kötülüğün gücünün karanlıktan beslenmesi mantığından yola çıkarak çoğunlukla karanlık ortamlarda çekilen sahnelerle dolu. Korku filmlerinin bu olmazsa olması biraz fazla kullanılmış olsa da, müzikler ve korku efektleri, tüyleri diken, diken edecek kadar başarılı. Filmin sonunun beklentiyi karşılamaması ise gelecekte devam filminin çekilebileceğinin mesajını veriyor.

Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: MURAT İLTER

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumu


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam